پلتفرم هوشمند 20بافت

تحلیل روش دوخت و ماشین آلات مورد نیاز تولید شلوار جین

انتخاب درست و بهینه ماشین‌آلات خط تولید، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کیفیت بیشتر محصولات و افزایش راندمان تولید است. در این بخش با درنظر گرفتن مدل‌های مختلف شلوار جین و مشاوره تولیدکنندگان برتر و کارشناسان صنعت نساجی و پوشاک؛ مناسب‌ترین ماشین‌آلات از نظر کیفیت، سرعت و قیمت، برای دوخت هر بخش شلوار را به شما معرفی می‌کنیم. شما با مطالعه این بخش، بصورت دقیق با فرایند دوخت شلوار و ماشین‌آلات تخصصی آن آشنا خواهید شد. بعلاوه برای مشاوره چیدمان خط، بهینه سازی خط تولید و همچنین نحوه راه‌اندازی کارگاه تولید پوشاک، می‌توانید با كار شناسان ٢٠ بافت در ارتباط باشید تا با توجه به تيراژ مورد نظر شما و میزان بودجه شما، بهترین راهکارها و لیست ماشین‌آلات مورد نیاز را در اختيار شما قرار دهند.

دوخت تو پای شلوار

این دوخت با توجه به سلیقه تولید کننده توسط دستگاه سه سوزنه یا سردوز 5 نخ انجام میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت درز بغل

این دوخت با توجه به سلیقه تولید کننده توسط دستگاه سردور 5 نخ و دستگاه سه سوزنه بصورت رو بخیه انجام میشود .

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت زاپ

عملیات دوخت در این مرحله توسط دستگاه نمادوز لوله ای در ابعاد فریم 22 سانت در 20 سانتی متر بعد از اتمام عملیات سنگ شور انجام میشود نوع دوخت و طراحی مورد نظر توسط دستگاه قابل برنامه ریزی می باشد.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت الیک

در این مرحله تعداد یک یا دو عدد دوخت (الیک) جهت استحکام دوخت در نقطه فاق شلوار استفاده میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

پرچ منگنه(زاماک)

بعد از عملیات سنگ شوری و در مرحله بسته بندی با توجه به سلیقه تولید کننده توسط دستگاه پرچ منگنه نیمه اتومات یا تمام اتومات قطعات فلزی (پرچ - زاماک) روی شلوار نصب میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

اتصال جیب ساعتی

در این مرحله قطعه آماده شده برای جیب ساعتی توسط دستگاه راسته دوز یا دوسوزن دوماکو و یا جیب دوز اتومات به قطعه اصلی دوخته میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت سه پیچ لبه ی جیب ساعتی

این مرحله در قسمت آماده سازی قطعات پیش شلوار توسط دستگاه دوسوزن دوماکو یا سه سوزن سه قلاب یا سه پیچ اتوماتیک انجام میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت پل (محل عبور کمربند)

این قسمت با استفاده از تکه پارچه های بدست امده در مرحله برش توسط دستگاه پل دوز تیغدار تولید میشود.نوار تولید شده در قسمت بعدی توسط الیک دو پل یا الیک معمولی روی قسمت کمر نصب میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

پرس دکمه

دکمه فلزی مورد نظر طبق سلیقه تولید کننده انتخاب شده و توسط دستگاه پرس دکمه نیه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک روی قسمت کمر شلوار و جلو نفاب نصب میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت مادگی چشمی

محل عبور دکمه توسط دستگاه مادگی چشمی دوخته شده و شیار مورد نیاز با توجه به سایز دکمه توسط تیغ همین دستگاه ایجاد میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت پل روی کمر

در مرحله نهایی خط تولید نوار تولید شده توسط دستگاه پل دوز بصورت یک نوار بلند به این دستگاه متصل شده سایز مورد نیاز توسط تولید کننده به دستگاه داده شده دستگاه نوار را در سایز مناسب قطعه کرده و به روش استاندارد روی کمر شلوار متصل میکند.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت کمر

پس از انجام دوخت همه مراحل بدنه شلوار نوار بریده شده برای قطمت کمر از یک قطعه فلزی به نام تاکن (فولدر) عبور داده شده و توسط دستگاه کمر کش به بدنه اصلی متصل میشود. لازم به ذکر است بعد از اتصال قسمت کمر به تنه اصلی لازم است دو قسمت ابتدا و انتها کمر (سر کمر) به داخل تا زده شده و تسط دستگاه راسته دوز دوخته شود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت آستر جیب به بدنه

در این قسمت توسط دستگاه تو جیبی دوز یا سردوز سه نخ پارچه آستر جیب به تکه بالای جیب متصل میشود. لازم بهذکر است در صورت استفاده از سردوز سه نخ یک مرحله به مراحل دوخت اضافه شده و قسمت دوخته شده توسط سردوز توسط دستگاه راسته دوز نیز بصورت رو بخیه دوخته میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت لبه جیب

این قسمت در مرحله اماده سازی پیش شلوار توسط دستگاه دوماکو یا سه سوزن سه قلاب انجام میشود.با توجه به استحکام بیشتر دوخت دستگاه دو سوزن دوماکو پیشنهاد میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت جی(جلو ی فاق)

این قسمت در مرحله اماده سازی پیش شلوار توسط دستگاه دوسوزن دوماکو یا سه سوزن سه قلاب یا دوخت جی اتومات انجام میشود.در استفاده از دستگاه اتومات مرحله دوخت الیک (شماره4) نیز توسط همین دستگاه انجام میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت فاق شلوار

در این مرحله دو قسمت راست و چپ پیش شلوار توسط دستگاه دوماکو یا راسته دوز بهم متصل میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

زاپ زن

این مرحله در قسمت سنگ شور با توجه به سلقه تولید کننده بصورت دستی یا توسط دستگاه اتومات و یا لیزر با طرح دلخواه انجام میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت

دوخت دمپا

این قسمت بعد از پایان عملیات دوخت توسط دستگاه راسته دوز یا دمپا دوز اتومات انجام میشود.

نمایش دوخت
نمایش دوخت